Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Łukasz Figiel - gitara

 

ŁUKASZ FIGIEL - jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary ad Jeremy Klicha (studia I stopnia) i Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego (studia II stopnia). Doskonalił także swoje umiejętności wykonawcze na licznych lekcjach
mistrzowskich u wybitnych pedagogów i gitarzystów takich jak: Andrzej Mokry, Thomas Muller-Pering, John Dearman, Peter Katona, Christiane Spannhof, Josef Eotvos.
Od 2009 roku jest członkiem wrocławskiego zespołu Jacaras, z którym występował w całej Polsce, na Litwie, Wyspach Kanaryjskich, w Niemczech, Estonii i Słowenii. Uczestniczył w nagraniu dwóch płyt zespołu („Jacaras”-2013 r. i „Españoleta”-2017 r.). Dokonał również nagrań dla radia i telewizji.
Wspólnie z krakowską artystką Marią Lamers miał okazję koncertować w Szwecji.
Łukasz Figiel zajmuje się również działalnością dydaktyczną na terenie Dolnego Śląska. Obecnie prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Strzelinie oraz w Szkole Muzycznej I st. w Wiązowie. W oby szkołach pełnił funkcję dyrektora oraz uczestniczył w powołaniu placówek. Jego uczniowie są laureatami licznych nagród w konkursach gitarowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Prowadzi także działalność organizatorską. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Gitarowego "Wśród pól" w Witowicach, który w 2023 roku świętował swoje dziesięciolecie. Był również dyrektorem artystycznym Puławskiego Festiwalu Gitarowego, Kraśnickich Spotkań Gitarowych oraz Festiwalu "Ludowe Inspiracje" w Strzelinie.
W roku 2023 Łukasz Figiel został stypendystą województwa dolnośląskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Członek jury konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Data dodania: 2022-04-27 16:31:12
Data edycji: 2024-03-25 14:12:45
Ilość wyświetleń: 837

Konkursy

Wszystko o konkursach
Zobacz więcej

Ochrona Danych Osobowych

Obowiązek informacyjny
Zobacz więcej

Kalendarz

Dokumenty do pobrania

Przydatne dokumenty, pliki
Zobacz więcej
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej